Skolebestyrelse

I skolebestyrelsen samarbejder forældre, skolens personale og elever om udviklingen af skolen.

Skolebestyrelsen arbejde består bl.a. i at fastsætte principper for skolens virksomhed, f.eks. principper for undervisningens organisering og samarbejdet mellem skole og hjem.

Medlemmer af skolebestyrelsen

Formand

Louise Matz
Telefon: 22 79 72 73
E-mailadresse: louisematz@gmail.com

Næstformand

Stine Norlén
Telefon: 51 25 81 83
E-mailadresse: stine.norlen@gmail.com

Forældrerepræsentanter

Henriette Estrup
Telefon: 23 98 83 94
E-mailadresse: h.estrup@gmail.com

Michael Skovsager
Telefon: 20 24 79 07
E-mailadresse: m.skovsager@gmail.com

Jes Hankil Knudsen
Telefon: 51 16 00 47
E-mailadresse: jeshaskil@gmail.com

Maria B. Sørensen
Telefon: 21 83 85 17
E-mailadresse: maria_bagge@hotmail.com

Benedikte Skovfoged Laursen
Telefon: 53 25 38 81
E-mailadresse: skovfoged79@gmail.com

Ledelsesrepræsentanter


Mette Gudum, Skoleleder
Telefon: 8915 4662
Mobil: 27 53 51 87
E-mailadresse: mette.gudum@randers.dk

Morten Bøvling Pedersen, Viceskoleleder
Telefon: 89 15 46 61
E-mailadresse: morten.bovling.pedersen@randers.dk

Rune Høst Hougaard Jensen, SFO og indskolingsleder
Telefon: 89 15 46 54
E-mailadresse: rune.host.hougaard.jensen@randers.dk

Medarbejderrepræsentanter

Birgitte Knobelauch Ramm
Mobil: 61 66 45 48
E-mailadresse: birg4435@rksit.dk

Edith Frandsen
Mobil: 61 16 28 24
E-mailadresse: edit0737@rksit.dk

Elevrepræsentanter

Rasmus Andersen
E-mailadresse: rasm015x@rksit.dk

Maja Bendtzen
E-mailadresse: maja700b@rksit.dk